CENTRUM REKREACJI „AQUAFIT CLUB”

sportowo-rekreacyjne

Wielofunkcyjny dzielnicowy obiekt rekreacyjno-sportowy.

Trudna lokalizacja wynikająca z ograniczeń powierzchni działki oraz wymogów urbanistycznych spowodowała przyjęcie rozwiązania opartego o ulokowanie 70% funkcji w kondygnacjach podziemnych. Strefa „mokra” – basen z przebieralniami, sauny oraz sala siłowni, została zlokalizowana na poziomie -01 na głębokości ok 4m. Natomiast strefę socjalną oraz techniczną ulokowano na poziomie -02 na głębokości prawie 8m. W kondygnacjach naziemnych znalazły miejsce korty do squash`a, stylowa kawiarnia w klimacie słonecznej Toskanii oraz sala fitness. Budynek wyposażono w windę zapewniającą pełny dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Wokół obiektu zaprojektowano ponadto infrastrukturę parkingową, małą architekturę oraz ogródek letni dla wspomnianej kawiarni.

Pomimo okolicznej zabudowy jednorodzinnej zdecydowano o nowoczesnym charakterze bryły obiektu. Wyrazista estetyka elewacji, duże witryny okienne w połączeniu z mocno ryzalitowanym rzutem budynku powoduje utrzymanie architektury w konwencji spokojnego modernizmu. Drewniane panelowe wykończenia z ciepłą kolorystyką nadają nieco kameralny charakter zarówno samemu obiektowi jak i okalającej przestrzeni.

Od strony technologicznej obiekt jest majstersztykiem kunsztu techniki basenowej. Prócz basenu z wieloma urządzeniami rekreacyjnymi znajdują się tu m.in. sauny fińska i turecka, infrared, grota solna, grota śnieżna, beczka z zimną wodą oraz tężnia.

Powierzchnia użytkowa: 1500m2

Lokalizacja: Mysłowice-Kosztowy, ul.Fików